Коротенький лікбез по супутниковому телебаченю

Побутові системи супутникового телебачення дозволяють переглядати телепрограмми вдома з підвищеним комфортом. Супутникове ТБ - це висока якість зображення та широкий вибір телеканалів. Встановити антену можливо майже будь-де. Бажаний момент - відсутність суттєвих перешкод з південної сторони (високі дерева, будівлі та гори). Супутникове ТБ буває безкоштовне та платне:

- безкоштовне ТБ - це приблизно 100-110 україно- та російськомовних телеканалів (та ще 1000 іншомовних), що вільно транслюються з супутників.

- платне ТБ - це пакети зазвичай цікавих платних телеканалів, доповнених безкоштовними. Підключаючись до платного ТБ, абонент підписує з ним договір та погоджується платити щомісячну абонплату, натомість одержує можливість перегляду платного пакету. Ціни платних пакетів та їх склад різняться в залежності від вибраного оператори. В Україні працюють такі оператори як НТВ+ Україна, Vіаsат, MyTV, Поверхность. Також доступний сигнал російських операторів НТВ+, Радуга, Триколор, Платформа. Умови підключення та ціни - розміщені на їх сайтах. Що дивитись, який комплект встановити, платити чи не платити за ТБ - вирішуєте Ви самі.

Обладнання для супутникового телебачення

Антена

Супутникова антена - підсилюючий елемент приймальної системи. Антени з дзеркалом у вигляді параболоїда обертання (параболічні антени) поділяються на два основні класи:

- прямофокусні антени (на сьогоднішній день практично не використовуються при діаметрі антени менше 1.5 м);
- офсетні антени, у яких конвертор на одному нижньому кріпленні (в даний час найбільш поширена при індивідуальному прийомі супутникового телебачення)

Супутникова антена - підсилюючий елемент приймальної системи. Антени з дзеркалом у вигляді параболоїда обертання (параболічні антени) поділяються на два основні класи:

- прямофокусні антени (на сьогоднішній день практично не використовуються при діаметрі антени менше 1.5 м);
- офсетні антени, у яких конвертор на одному нижньому кріпленні (в даний час найбільш поширена при індивідуальному прийомі супутникового телебачення).

Для виготовлення супутникових антен в основному використовується сталь і дюралюміній. Сталеві антени дешевше алюмінієвих, але важчі і більше схильні до корозії.

Розмір антени слід вибирати виходячи з того, на який супутник вона буде направлена. Наприклад, для прийому НТВ+ в Києві і області достатньо антени з діаметром 60 см, для прийому найпопулярніших в Україні безкоштовних каналів з супутників Hotbird, Sirius, Amos знадобиться антена з діаметром 90 см.

Найпоширеніші фірми-виробники супутникових антен в Україні - німецька Triax, італійська Telesystems, австрійська Strong, польська Mabo, а також її харківський аналог.

 
Мультифід
Для встановлення більше одного конвертора на одній антені використовується додаткове кріплення - мультифід, яке дозволяє супутниковій системі приймати сигнал з декількох сусідніх супутників.
 
Конвертор

Конвертор - це електронний блок, що знаходиться у фокусі антени і збирає електромагнітний сигнал, відбитий від поверхні дзеркала антени. Конвертор підсилює і перетворює сигнал так, щоб його можна було передати по кабелю.

Важливою характеристикою будь-якого конвертора є величина додаткового шуму. Для конверторів Ku-діапазону шум вимірюється в децибелах (dB) (Зазвичай в межах від 0.5 до 0.2 dB). Шум конверторів С-діапазону вимірюється в градусах Кельвіна (°К) (Зазвичай в межах від 11°К до 18°К).

Конвертори бувають двох типів:
Универсальні - у таких конверторів горизонтальна і вертикальна поляризації і дві частоти гетеродина.
С круговою поляризацією і з однією частотою гетеродина.

Найпоширеніші фірми, що виготовляють недорогі конвертора - Eurosky , Dreamsat , Sharp, Pauxis, Palcom.

 

Ресивери

Ресивер (тюнер)- пристрій, який приймає сигнал з конвертора безпосередньо або через DiSEqC і видає аналоговий сигнал на телевізор.

Сучасні ресівери мають прохідні вхід-вихід підключення міської ефірної антени для проглядання місцевих каналів, виходи для підключення цифрової Hi-Fi апаратури, музичних центрів для прослуховування і запису музичних стерео програм з численних супутникових радіомовних каналів, роз'єм для підключення комп'ютера - для зміни версії програмного забезпечення ресивера.

Важливим параметром сучасних ресиверів є наявність емулятора, що дозволяє, окрім перегляду безкоштовних (FTA) каналів, перегляд деяких кодованих каналів.

Для офіційного перегляду кодованих каналів знадобиться ресивер з картоприймачем. Різні ресивери можуть відкривати як одну (Viaccess), так і декілька видів кодувань. Деякі ресивери можуть працювати з додатковим модулем (за наявності Common Interface у ресивера) який дозволяє відкривати додаткові кодування, а є ресівери з вбудованим модулем.

Кращими ресиверами по співвідношенню ціна/якість на сьогоднішній день є продукція компанії Openbox, також на Україні широко поширені ресівери Orton.

 
DiSEqC-перемикач

DiSEqC-перемикач - пристрій для перемикання конверторів. Буває на 2, на 4 і більше входів. Тобто до них можна підключити відповідно два, чотири і більше конверторів для прийому сигналу з двох, чотирьох і більше супутників.

Основні виробники - Digital Telecom, Eurosat, Orton, RCI, Ratek.

 

Кабель

Для прийому супутникового телебачення краще використовувати якісний коаксіальний кабель з хвилевим опором 75 Ом категорії RG6, який відрізняється меншими втратами сигналу на високих частотах.

Популярні виробники: Finmark, Elex, CommScope.

 
Кронштейн
На кронштейн вішається антена. До стіни кронштейн кріпиться анкерними болтами або дюбелями залежно від розміру антени і від типу і якості матеріалу, з якого виготовлена стіна. Кронштейн може бути як заводським, так і саморобним. Особливої різниці між кронштейнами немає. Зазвичай ставитися той, яке більше підходить в конкретній ситуації. Кронштейни відрізняються по навантаженню, для якого вони призначені, і довжиною виносу.
 
 
<< назад

 

2004 - 2011 Texnosat technology ™. Kaniv